Stránka 1 z 1

Simponi

PoslaťNapísal: Pon 24. Okt 2011 22:38:37
od ansysko
Simponi (sol inj 50 mg (pero napl.skl.) 1x0,5 ml)

Obrázok

O produkte
ŠÚKL kód: 83300
Držiteľ: Centocor B.V. | Kód: CEO | Štát: NL
Lieková forma: SOL INJ - Injekčný roztok

Rýchly prehľad o lieku

Simponi obsahuje liečivo nazývané golimumab. Patrí do skupiny liekov nazývaných „blokátory TNF“. Používa sa u dospelých na liečbu nasledovných zápalových ochorení:
• Reumatoidná artritída
• Psoriatická artritída
Ankylozujúca spondylitída

Simponi pôsobí blokovaním účinku bielkoviny nazývanej „tumor nekrotizujúci faktor alfa “ (TNF-α). Táto bielkovina sa podieľa na zápalových procesoch v tele a jej blokovanie môže znížiť zápal vo Vašom tele.
Základné informácie o správnom užívaní

Liek podáva pacientovi lekár alebo zdravotná sestra pod kožu (subkutánne) obvykle do hornej vonkajšej časti ramena. Môže si ho podávať aj sám pacient po zaškolení o samopodávaní injekcie do prednej strany stehna, alebo do brušnej oblasti pod pupkom. Odporúčaná dávka je 50 mg (obsah 1 naplnenej injekčnej striekačky), podaná 1x mesačne, vždy v rovnaký deň v mesiaci. O dĺžke liečby rozhoduje lekár. Prospech liečby sa obvykle dosiahne v priebehu 12. až 14. týždňa liečby (po 3-4 dávkach). Ak má pacient hmotnosť vyššiu ako 100 kg, dávka sa môže zvýšiť na 100 mg (obsah 2 naplnených injekčných striekačiek) raz mesačne. Uchováva sa v chladničke pri teplote 2°C – 8°C. Po vybratí naplneného pera z chladničky, treba počkať 30 minút pred vlastnou aplikáciou, aby pero dosiahlo izbovú teplotu. Perom sa nesmie triasť.
Liek sa neodporúča pre deti a mladistvých (mladších ako 18 rokov) ani tehotným ženám. Ženy nesmú dojčiť v priebehu liečby a najmenej 6 mesiacov po liečbe golimumabom.

Výdaj lieku je viazaný na lekársky predpis
Medzi jednotlivými dávkami, je nutné dodržať presný časový odstup
Liek je určený na parenterálnu aplikáciu
Liek sa musí udržovať v chlade od +2 do +8 stupňov C -nesmie zamrznúť
Nesmie sa užívať v období dojčenia

Príbalová informácia k lieku tu na tomto odkaze: príbalový leták

Viac na: http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de ... z1bjkjjQsl